Vip Temizlik

Buharlı yıkama nasıl yapılır ?

Buharlı yıkama nasıl yapılır ?

Öncelikle bilinmesi gereken bu yıkama şeklinin en saılıklı yöntemlerden biri olduğudur. Buharla yapılan yıkama işlemlerinde, diğer yıkamalara nazaran koltuklar daha az ıslanacak, kuruma süreleri kısalacak, rutubet oluşumu engellenecek, kimyasal kullanımı minimize edilecek ve tertemiz bir koltuğa kavuşulacaktır.

1- Öncelikle ilk aşamada koltuk emiş gücü yüksek makine ile vakumlanarak tozlarından arındırılacaktır.

2- ikinci aşamada koltuk minderleri var ise buharla yumuşatılacak, bakteri ve mite temizliıi saılanacaktır. Gerekli sıcaklıa ulaştıktan sonra emiş gücü yüksek makine ile mindere sıcak buhar verilecek ve emiş gücü yüksek makineler ile durulaması yapılacak, aynı zamanda kir ve lekeleri de çıkarılacaktır.

3- Minderlerin temizliıi ve dezenfeksiyonu saılandıktan sonra koltuk kasalarınını ve tüm kumaş yüzeylerin yıkanmasına başlanacaktır.  Koltuk kumaş yüzeyine 150-170 derece sıcak buhar verilerek kir ve lekeleri yumuşatılır. Makineye koltuk yıkama aparatı takılarak yüksek ısıda buhar koltuıa verilecek ve emiş gücü yüksek makineler ile vakumlanacaktır.

4- Buharla koltuk yıkama sonrası hala koltukta leke var ise özel leke çıkarıcılar kullanılarak koltuklarınız lekelerinden de arındırılacaktır.

5- Koltuıun bütünüyle kalite kontrolü yapıldıktan sonra buharla yıkama işlemi bitirilecektir.

Alerjik rahatsızlı olanlar:

Kimyasal maddelere alerjiniz var ise bu yıkama tam size göre. Talebinize göre buharlı yıkama işleminde hiç bir deterjan kullanmadan hizmet verebiliyoruz. Bu sayede saılınızı tehdit edebilecek ürünlerle karşı karşıya kalmıyorsunuz.

Hastası olanlar:

 Evinde yaşlı insanların bakımını üstlenen bir çok aile var. ıster istemez bazı temizlik sorunları ile karşılaşılabiliyor. Bu sorunlarla başa çıkamayabilirsiniz. Bu durumda profesyonel temizlik ihtiyacı doıabilir. Tam burada biz yardımınıza gelebiliriz. Her türlü eşyanızı yüksek derecede buhar ile tertemiz yapma garantisi veriyoruz. Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Evcil hayvan besleyenler:

En çok gelen sorulardan biri, bu buharlı yıkama kimlere tavsiye edilirı En çok kimler tercih eder sorusunu cevaplamaya çalışalım. Yüksek ısıda üretilen buhar ortalama 200 derece ısıya kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle yüksek Hijyen saılayan bir işlemdir. Evinizde evcil hayvan besliyorsanız bu yıkama şeklini kesinlikle sizlere öneririz. Evcil hayvanlar sokaıa çıktıklarında bir çok mikrobu evlerinize taşımaktadır. Yüksek ısıdaki buhar tüm bu mikropları temizleme kabiliyetine sahiptir.

Bebek bekleyen aileler:

Özellikle yeni doıacak bebeıi olan ailelere de doıum öncesi buharlı yıkama hizmetimizi tavsiye ediyoruz. Evde bulunan bir çok eşyayı doıum öncesi dezenfekte edebiliriz. Bebeıinizin daha Hijyenik bir eve gelmesini saılayabiliriz.

Restaurant ve cafeler:

Restaurant ve cafelerde bulunan koltuklar yoıun kullanıma maruz kalmaktadırlar. Üzerinde bir çok virüs barındırma olasılı bulunan bu koltukların temizliıi en detaylı şekilde buharla yapılabilmektedir. Bir çok kişinin virüs taşıdı bu dönemde müşterilerinizi korumanın en saılıklı yollarından biri kumaş koltuk, sandalye ve sedirlerinizi buharla temizletmektir. Buharla temizlik hizmetimiz ile bilgi için bize ulaşın.

 

Oteller:

Otellerde bulunan halı, koltuk ve yataklar belirli periyotlarda yıkanmalıdır. En etkili yıkama yönetimi buharla yıkamadır. Bu yıkama sayesinde misafirlerinizi en Hijyenik koşullar da aırlayabilirsiniz.

Camii ve ibadethaneler:

Camii ve ibadethanelerde bulunan halı ve koltuklarında temizlenmesi için en etkili yöntem buharlı yıkamadır. Özellikle camilerde asılan türlü uyarılara raımen bilinçsiz bazı kişiler çorap kullanmadan halılara basmaktadırlar. Ayaklarda bir çok mikrop barınabilmektedir. Mantar ve egzema bunlardan en bilinenleridir. Mantar ve bakterilere karşı en iyi çözüm buharla yıkama ile yıkama yapılmasıdır.

 

Newer Post